W najbliższym czasie będziemy wdrażać nowy sklep internetowy. Prosimy o wyrozumiałość w razie niedostępności usług.

Gwiazdka za pasem, a to oznacza, że zostały nam ostatnie chwile na zakupienie swoim bliskim prezentów. Wśród osób, które zamierzamy obdarować sympatycznym upominkiem, mogą znaleźć się zapaleni kolarze. Co najlepiej im sprezentować? Z jakiego gadżetu znalezionego pod choinką ucieszą się najbardziej? Oto kilka naszych propozycji.

Na wstępie warto zaznaczyć, że wiele elementów typowego kolarskiego ekwipunku dobieranych jest ze względu na indywidualne preferencje danego rowerzysty. Jeśli więc bożonarodzeniowy prezent ma być trafiony, powinien być możliwie najbardziej uniwersalny, a jego funkcjonalność nie powinna zależeć od idealnego dopasowania np. do sylwetki czy stylu jazdy przyszłego obdarowanego.

Odzież kolarska

Do najczęściej kupowanych prezentów dla rowerzystów zalicza się profesjonalną odzież kolarską. To jednocześnie bardzo dobry, ale też ryzykowny pomysł na gwiazdkowy upominek. Dlaczego? Oczywiście wysokiej klasy strój na rower przyda się miłośnikowi jazdy na jednośladzie, ale to przykład tego ekwipunku, o którym wspominaliśmy powyżej, tzn. spełnia on swoją funkcję wtedy, gdy jest bardzo dobrze dopasowany po potrzeb użytkownika, jego preferencji oraz sylwetki. Dotyczy to szczególnie koszulek rowerowych i spodenek kolarskich. Te dwa elementy ubioru powinien kupować dla siebie sam główny zainteresowany. Jeśli jednak dokładnie wiemy, jaki rozmiar nosi konkretna osoba, wówczas można zdecydować się na taki zakup. Pamiętajmy, że zarówno szorty, jak i koszulka, powinny być dobrze dopasowane do ciała. Ubiór musi mocno przylegać do skóry, ale jednocześnie nie może krępować ruchów.

Jeśli nie mamy pewności, czy wybrana koszulka lub szorty będą odpowiadać obdarowanemu rowerzyście, możemy zdecydować się na kupienie mu innego typu ubrania na rower. Mniej restrykcyjne w kwestii dopasowania są chociażby bluzy kolarskie czy kurtki rowerowe. Idealnie nadadzą się na zimowe przejażdżki.

Sprawdź: Jakie spodenki na rower wybrać? Jak prawidłowo dobrać rozmiar?

Coś na chłodne dni

A skoro już o jeździe na rowerze zimą mowa – w tym czasie kolarze muszą zadbać o to, by w czasie treningu chronić najbardziej newralgiczne partie ciała przed chłodem. Dlatego stosują np. specjalne ocieplacze rowerowe na nogi i łokcie. To dobry pomysł na świąteczny upominek dla miłośnika pedałowania. Podobnie sprawa ma się z zimową czapką kolarską, którą łatwo ukryć pod kaskiem, a skutecznie chroni ona uszy przed zimnem.

Zarówno ocieplacze, jak i czapki, a także wcześniej opisane koszulki, szorty, bluzy i kurtki dostępne są w ofercie marki Forzasport.

Przydatne akcesoria

Na rynku dostępnych jest całe mnóstwo różnych gadżetów, które mają w teorii zwiększyć komfort jazdy na rowerze. Oczywiście nie wszystkie są przydatne. Jeśli chcemy sprezentować znajomemu kolarzowi coś, co z pewnością mu się przyda, można zdecydować się chociażby na dobrej jakości bidon. Innym pomysłem może być zakup kompletnego oświetlenia rowerowego, które jest niezbędne w czasie jazdy po zmroku. Warto rozważyć także podarowanie wysokiej klasy licznika, uchwytu na telefon, pompki, zapięcia rowerowego czy zestawu kluczy naprawczych w formie scyzoryka. Każdy z tych gadżetów to bardzo praktyczny dodatek do kolarskiego ekwipunku i powinien zostać doceniony przed obdarowanego.

Sprawdź także: Jak ubrać się na rower zimą?