Nasza firma opiera swoją działalność przede wszystkim na produkcji indywidualnych zamówień odzieży sportowej. W naszej ofercie znajdują się jednostkowo projektowane koszulki i spodenki kolarskie, personalizowane t-shirty do gier zespołowych czy joggingu, bluzy downhillowe z indywidualną grafiką i wiele innych. Z naszym wsparciem stworzą Państwo niepowtarzalne wzory, które pozwolą się Wam wyróżnić na trasie, boisku, hali… Jak zamawiać stroje z własnym projektem graficznym? . Po krótce przedstawiamy Państwu proces produkcji takich zamówień.
Aby złożyć zamówienie na koszulki kolarskie z indywidualną grafiką należy wybrać krój (model), który Państwu odpowiada i na którym chcieliby Państwo nanieść swój projekt. Jeżeli szukają Państwo koszulki z własnym nadrukiem (t-shirt) to proces zaczyna się od wyboru materiału, z której ma być wykonana.
Kolejnym krokiem jest podanie jak największej ilości szczegółów indywidualnego projektu – kolory, czcionki, grafika, logotypy. Pomocne w tworzeniu wzoru jest jak najbardziej szczegółowe nakreślenie projektu. Jeżeli dysponują Państwo swoim projektem – dostosujemy go do naszej odzieży. W cenie jest wliczone wykonanie jednego projektu graficznego, z ewentualnymi poprawkami.
W oparciu o Państwa wytyczne grafik rozpoczyna prace nad indywidualnym projektem, który znajdzie się na odzieży sportowej z oferty Forza Sport. Wzór z powodzeniem można przenieść na każdy produkt z naszej bazy – koszulki i spodenki kolarskie dla teamów, bluzy kolarskie, kurtki, ocieplacze, dresy dla klubów, personalizowane stroje piłkarskie, bluzy hokejowe, plastrony narciarskie (potocznie nazywane numerami startowymi), bluzy downhillowe z indywidualnymi wzorami, bluzy paintballowe, a także profesjonalne stroje do biegów narciarskich.
Po otrzymaniu projektu, jeżeli nie mają Państwo zastrzeżeń, wymagana jest jego akceptacja. Jeżeli konieczne są jakieś poprawki – proszę zasygnalizować to na tym etapie. W późniejszych etapach nie ma możliwości ingerencji w projekt.
Następnie przechodzimy do podsumowania zamówienia – tutaj należy podać rozmiary, ilości, ewentualną personalizację strojów sportowych. Jeżeli mają być zastosowane niestandardowe rozwiązania – inne zamki, typy mankietu, dodatkowe kieszenie, zamiana materiałów – prosimy o zasygnalizowanie tego na tym etapie. Te czynniki ostatecznie wpływają na cenę produktu.
Po otrzymaniu kompletnego zamówienia na indywidualne stroje kolarskie, czy inne personalizowane stroje sportowe, przesyłamy Państwu fakturę pro forma (jeżeli zakup jest przez firmę, bądź organizację publiczną) lub prośbę o przedpłatę jeżeli zakup jest dla osoby (osób) prywatnej. Po zaksięgowaniu przedpłaty zamówienie jest przekazane do realizacji.
Produkcja personalizowanych koszulek kolarskich dla teamów rozpoczyna się od wydruku na specjalistycznym ploterze. Szerokość zadruku to 160 cm, a długość rolki papieru to aż 120 metrów! Pracujemy na nowoczesnym sprzęcie, który redukuje możliwość wystąpienia widocznych pasów, czy nierówne krycie tuszem. Do druku wykorzystywane są specjalistyczne tusze sublimacyjne, które są bezpieczne dla skóry, a jednocześnie nie pozbawiają sportowych materiałów ich właściwości (jak oddychalność, odprowadzanie wilgoci, itp.). Nadruki sublimacyjne są trwałe – nie spierają się z czasem, nie bledną i nie farbują w trakcie prania. Technologia ta pozwala na dowolny wydruk z nieograniczoną ilością kolorów, odcieni, efektów, tekstów, itd. Dzięki sublimacji możemy dowolnie personalizować stroje piłkarskie z imionami, numerami itp., koszulki klubowe, stroje kolarskie dla teamów i wiele innych.
W dalszym procesie odbywa się przenoszenie wydruku na materiał z którego wykonane są koszulki i spodenki kolarskie z indywidualnymi grafikami. Tutaj pracuje się z wielką prasą z dwoma stołami grzewczymi – obydwa o powierzchni 1,6 x 2 metry. Prasa rozgrzewana jest do temperatury 160-200 stopni Celsjusza ( w zależności od materiału) i pod wpływem ogromnego nacisku tusz trwale łączy się z materiałem – tzw. sublimacja. Następnie zrywany jest papier nośny, a grafika personalizowanej koszulki jest już na odpowiedniej dzianinie. Po transferze konieczne jest ręczne wycięcie wszystkich elementów z sublimowanego płata materiału. Takie rozwiązanie pozwala na optymalne wykorzystanie papieru do druku, jak również materiału. Jest to istotne zarówno z punktu widzenia kalkulacji cenowej (generowanie małego odpadu pozwala na oferowanie Państwu korzystnej oferty), jak również z dbałości o środowisko.
Wycięte elementy trafiają na szwalnię, gdzie zostają odpowiednio skompletowane i oddane do szycia. Każda koszulka kolarska z indywidualnym projektem przechodzi przez co najmniej 4 stanowiska aby zastosować optymalne szwy w danym miejscu. Kiedy produkt jest gotowy trafia na ostatnie stanowisko gdzie przeprowadzana jest ostateczna kontrola jakości, a następnie prasowanie i pakowanie.
Ostatnim etapem jest wysyłka indywidualnie zamawianej odzieży sportowej do klienta.