W najbliższym czasie będziemy wdrażać nowy sklep internetowy. Prosimy o wyrozumiałość w razie niedostępności usług.

Jesień w pełni, a to oznacza, że wiele osób skreśla już dni w kalendarzu oczekując rozpoczęcia sezonu narciarskiego. Jak co roku w tym czasie na miłośników białego szaleństwa czeka sporo cyklicznych eventów i zawodów, na których będą mogli pokazać swoje umiejętności. Organizatorzy takich wydarzeń już teraz muszą rozpocząć prężne przygotowania. Jedną z wielu kwestii, o jakie muszą się zatroszczyć, to zakup plastronów startowych. Choć wydaje się to zadaniem łatwym, warto zdawać sobie sprawę, że tego rodzaju znaczniki występują w różnych wariantach. Jeśli zależy nam na odpowiedniej jakości, trzeba wiedzieć, co wyróżnia dobre plastrony i gdzie takie znaleźć.

   

Plastrony startowe pełnią kilka funkcji. Przede wszystkim w trakcie różnych zawodów sportowych służą do nadania poszczególnym zawodnikom numerów, co później zdecydowanie ułatwia identyfikację uczestników i przypisanie do nich osiągniętych wyników. Poza tym plastrony stanowią nieodłączony element identyfikacji eventu – za ich pomocą można umocnić brand wydarzenia, co jest szczególnie ważne w przypadku, gdy takowe jest cykliczne i organizowane co roku. I wreszcie – plastron startowy to doskonała przestrzeń reklamowa. Idealnie nadaje się do wyeksponowania sponsorów wydarzenia, a jak pewnie wielu organizatorów takich imprez, bez dodatkowego wsparcia finansowego ze strony zewnętrznych firm, większość sportowych zawodów po prostu by się nie odbyła. Dobre jakościowo plastrony to wizytówka eventu, więc warto w nie zainwestować. A co wyróżnia najlepsze modele?

Lekki materiał

Przede wszystkim plastrony powinny być lekkie, w zasadzie nieodczuwalne dla zawodników, którzy je zakładają. Plastron musi dobrze dopasowywać się do sylwetki narciarza lub snowboardzisty, ale też w żaden sposób nie może ograniczać jego ruchów czy powodować jakiegokolwiek dyskomfortu. Dlatego ważne również jest, by finalny produkt był nie tylko lekki, ale elastyczny.

Inną kwestią jest wytrzymałość. Najtańsze plastrony szybko mogą ulec zniszczeniu, rozerwaniu czy rozpruciu się, a to wizerunkowo nie będzie odebrane najlepiej. Warto więc zawsze dopytać producenta osprzętu o jakość użytych do uszycia numerów startowych materiałów.

Kolejna rzecz to wymiary. Te powinny spełniać wymogi FIS. Ma się wówczas pewność, że plastron jest profesjonalny i sprawdzi się w trakcie zawodów.

Zobacz: Płaskie szwy w odzieży sportowej – co to?

Możliwość personalizacji 

Jak zostało wykazane powyżej – plastrony startowe służą nie tylko do identyfikacji zawodników, ale też stanowią wizytówkę wydarzenia i mogą być atrakcyjną przestrzenią reklamową. Dlatego ważne jest, by można je było dowolnie spersonalizować. Najlepsi producenci dają taką możliwość. Z jednej strony można skorzystać z ich gotowych projektów graficznych, a z drugiej oferują oni wykonanie plastronów wedle indywidualnych preferencji klienta.

Ponadto ważny jest cały proces realizacji zlecenia. Przed produkcją klient powinien otrzymać wizualizację produktu, by na wyeliminować jakiekolwiek błędy w projekcie. Podejmując współpracę z wykonawcą, warto dopytać o takie szczegóły.

Jakość nadruku

Aby plastrony prezentowały się dobrze, wykonane na nich nadruki powinny być wysokojakościowe. Dlatego przed zamówieniem tego rodzaju osprzętu warto dopytać producenta o to, jak wyglądają wykonane przez nich w przeszłości produkty. Pamiętajmy, że plastrony mogą być stosowane podczas trudnych warunków atmosferycznych. Ważne jest więc, by np. nie straciły one kolorów po zamoczeniu.

Modele dziecięce

Plastrony dla dzieci siłą rzeczy muszą być mniejsze niż dla dorosłych. Jeśli organizujemy wydarzenie dla młodszych sportowców, warto sprawdzić, czy dany wykonawca numerów startowych przewiduje stworzenie modeli w mniejszych rozmiarach.

Dla amatorów lub osób stawiających na bardziej rekreacyjne zjeżdżanie na nartach i snowboardzie najlepszym rozwiązaniem mogą okazać się modele dostępne w klasycznych rozmiarach (czyli takich, w jakich kupuje się standardowe ubrania do chodzenia na co dzień). Takie plastrony łatwiej założyć np. na kurtkę.

Sprawdź: Stroje sportowe na zamówienie – idealna propozycja dla klubów i szkół

Gdzie kupić dobrej jakości plastrony startowe?

Wysokojakościowe plastrony startowe oferuje FORZASPORT. Od lat dostarczamy taki osprzęt na różnego rodzaju wydarzenia sportowe, również te rangi profesjonalnej. Posiadamy doświadczenie w produkcji takich znaczników. Z naszych usług skorzystało już wielu zadowolonych klientów. Oferujemy plastrony w rozmiarach zatwierdzonych przez FIS, a także w klasycznych od XS do XL. Tworzymy także modele dziecięce. Każde plastrony możemy dowolnie spersonalizować, również przez dodanie kieszeni silikonowych, wszycie odblasków czy dodanie zamków błyskawicznych.

Pełna oferta numerów startowych FORZASPORT znajduje się tutaj: https://forzasport.pl/kategoria/numery-startowe/.

Więcej informacji o warunkach współpracy i procesie tworzenia produktów z indywidualnymi nadrukami graficznymi można znaleźć na tej podstronie: https://forzasport.pl/indywidualny-projekt-graficzny/.